Masaż – historia i początki jego wykorzystywania

Written by admin

23 stycznia, 2021

Historyczna podróż masażu – starożytna forma leczenia z bardzo realnymi korzyściami
Coraz więcej osób decyduje się na dodanie terapii masażu do swojego repertuaru w celu leczenia i zapobiegania urazom, redukcji stresu i ogólnego dobrego samopoczucia. Ta święta metoda naturalnego leczenia istnieje od tysięcy lat. Chociaż pozostawał uśpiony przez dłuższy czas, nadal zyskuje popularność w kulturze zachodniej jako zaufana i bezpieczna praktyka dla naszego dobrego samopoczucia. Wielu cywilizacjom od Wschodu do Zachodu można przypisać wykorzystanie masażu jako formy naturalnego leczenia, łagodzenia bólu i łagodzenia choroby.

Chcesz zorganizować zajęcia z masażu w swojej firmie? Wejdź tutaj i dowiedz się jak to zorganizować i ile to kosztuje: Masaż biurowy Warszawa

Słowo „masaż” pochodzi od arabskiego słowa mszalnego h, co oznacza dotykanie, ugniatanie lub ściskanie. Według http://NaturalHealers.com początki masażu sięgają Indii. Wydaje się, że praktyki terapeutyczne były przekazywane z pokolenia na pokolenie werbalnie. Masaż i ajurweda były ze sobą ściśle powiązane i stosowane w zapobieganiu chorobom.

W Egipcie pierwsze pisemne wzmianki odkryto na malowidłach grobowych ilustrujących ludzi, którzy się ugniatali. Możemy również podziękować Egipcjanom za stworzenie bardzo popularnej techniki zwanej refleksologią, która jest nadal używana. W refleksologii punkty ucisku są aktywowane w stopach i dłoniach przez wyszkolonych terapeutów w celu złagodzenia napięcia i stresu we wszystkich obszarach ciała.

Chiny uznały znaczenie masażu i zaczęły dokumentować korzyści medyczne w pisemnych transkrypcjach. Metody lecznicze tradycyjnej medycyny chińskiej obejmowały masaże. Mnichom można przypisać dzielenie się masażem z Japonią i to tam rozwinęła się słynna technika Shiatsu.

Masaż shiatsu ma na celu podniesienie poziomu energii osoby poprzez stymulację punktów nacisku na ciele. Kiedy poziom energii wzrośnie, organizm zaczyna się goić, a narządy w naturalny sposób odzyskują równowagę i są odporne na choroby i dyskomfort. Shiatsu zawsze wykonywano kciukami, palcami i dłońmi, a nie instrumentami.

Widzieliśmy, jak koncepcja masażu przenika do naszych dzisiejszych sportowców. Masaż jest codzienną częścią zajęć ruchowych większości profesjonalnych sportowców. Nasze zespoły z siedzibą w Wisconsin, takie jak Green Bay Packers i Milwaukee Brewers, przez cały czas zatrudniają masażystów.

Ale lecznicze korzyści masażu były nie tylko dla sportowców; lekarze starożytnej Grecji stosowali masaże wraz z olejkami i ziołami w swoich zabiegach medycznych, a greckie kobiety odkryły stosowanie olejków aromatycznych do zabiegów kosmetycznych. Możemy przypisać Rzymianom pochodzenie „uzdrowiska”.

Ponieważ dziękujemy krajom za ich wczesne praktyki masażu, możemy docenić kilka kluczowych osób za ich pracę nad metodami leczenia. Hipokrates (460 do 380 pne) został uznany przez wielu za „ojca medycyny”. Stworzył standard przywracania i utrzymania zdrowia oparty na ćwiczeniach, zdrowej diecie, dużej ilości snu i masażu. Galen (130 do 201 AD) pisał obszerne czasopisma medyczne, był wybitnym lekarzem wielu rzymskich cesarzy, opracował kompletny schemat technik masażu chorób i urazów fizycznych, i jest innowatorem tego, co dziś nazywamy masażem sportowym lub ortopedycznym. Jesteśmy wdzięczni Pehrowi Heinrickowi Lingowi, który przyniósł nam popularny masaż szwedzki. Pracował ze sportowcami, zwłaszcza gimnastycznymi, i był w stanie opracować specyficzną technikę masażu, która skupiała się na tkankach miękkich ciała. Według Integrative Touch and Bodywork Ling jest znany jako ojciec nowoczesnego masażu.

Masaż rozpoczął się jako praktyka lecznicza, a następnie przez długi czas przechodził zmianę kulturową, czyniąc go luksusem i odpustem zarezerwowanym tylko dla bogatych. Nastąpił wtedy mroczny okres dla praktyki uzdrawiania, którą znamy dzisiaj, i zyskała złą reputację, gdy została powiązana z salonami masażu i związała się z handlem seksualnym. To tutaj narodził się termin „masażystka” i nie jest używany dzisiaj w odniesieniu do osób przeszkolonych w zakresie profesjonalnej masażu; zamiast tego znamy ich jako masażystów. Wytrwałość w tamtych czasach doprowadziła do bardzo szanowanej metody holistycznego leczenia praktykowanej na całym świecie.

Jest to instynktowna i naturalna myśl, ocierająca się o coś, co boli, która ewoluowała i rozwinęła się w naukę o zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Wielu uważa, że ​​masaż był początkiem wszystkich innych form terapii praktycznej, takich jak chiropraktyka i fizjoterapia. Dzisiejsi masażyści są wyposażeni w wiele różnych technik i stylów, które mają głębokie korzenie w tej starożytnej formie leczenia.

You May Also Like…

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż jest prawdopodobnie jedną z najstarszych tradycji leczniczych. Wiele starożytnych ludów - w tym starożytni...

Masaż biurowy korzyści

Masaż biurowy korzyści

Korzyści z masażu biurowego są dalekosiężne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Jeśli myślisz o wprowadzeniu...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *