Najczęściej oferowane benefity w firmie

Najczęściej oferowane benefity w firmie

Written by admin

22 lutego, 2021

Wiele firm decyduje się na oferowanie benefitów pracowniczych, które podnoszą komfort pracy i ułatwiają pozyskiwanie nowych pracowników. Wśród wszystkich benefitów jak karta sportowa, masaż biurowy, opieka medyczna czy owocowe dni niektóre są szczególnie popularne. Przedstawiamy jakie benefity najczęściej oferują pracodawcy i które są najbardziej pożądane przez pracowników. Dzięki tej wiedzy możliwe jest stworzenie systemu w firmie, który będzie działał bardzo dobrze i będzie w stanie skutecznie odpowiadać na potrzeby wszystkich pracowników. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi benefitami, które są oferowane bardzo często.

Najczęściej oferowane benefity przez pracodawców

Obecnie już ponad 60% pracodawców oferuje specjalne benefity dla swoich pracowników, zresztą pisaliśmy o tym dlaczego firmy wprowadzają benfity pracownicze i dlaczego im się opłaca. Prowadząc własne przedsiębiorstwo również warto zdecydować się na specjalne dodatki dla zatrudnionych osób. Najczęściej oferowany dodatek dla pracowników to opieka medyczna. Prywatna opieka medyczna pozwala łatwo dostać się do lekarza specjalisty i otrzymać wiele świadczeń zdrowotnych. Jest to również bardzo ceniony dodatek przez pracowników. Na drugim miejscu plasuje się karta sportowa. Daje ona możliwość darmowego wstępu do wielu obiektów sportowych. Pracownicy dzięki możliwości podejmowania się aktywności fizycznej będą dysponowali lepszą formą i dzięki temu będą w stanie znacznie efektywniej wykonywać wszystkie swoje obowiązki. Dla firmy zakup karty sportowej nie jest natomiast bardzo dużym problemem i nie jest związany z bardzo wysokimi kosztami. Na podium znalazły się także dofinansowania szkoleń oraz urlopów. Inwestycja w taki program w swojej formie pozwala na podnoszenie kompetencji pracowników i gwarantuje, że będą oni w stanie znacznie sprawniej wykonywać wszystkie swoje obowiązki. Wykwalifikowany zespół będzie w stanie świadczyć pomoc na zdecydowanie wyższym poziomie i dzięki temu wzrośnie jakość usług świadczonych przez przedsiębiorstwo.

Poza podium znalazły się takie benefity jak bony zakupowe, dofinansowania uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, owoce dostępne w firmie, opieka stomatologiczna czy dofinansowania dla dzieci pracowników. Samych benefitów jest naprawdę wiele i każdy dodatek dla pracownika może być w ten sposób traktowany. Nawet możliwość pracy zdalnej jest traktowana jako benefit. Każdy z pracodawców ma w tej materii bardzo szerokie pole do popisu.

Benefity najbardziej doceniane przez pracowników

Wprowadzając benefity do swojego przedsiębiorstwa warto brać pod uwagę potrzeby pracowników. Najlepiej sprawdzi się wybieranie takich benefitów, które są najbardziej pożądane przez zespołów. Zgodnie ze statystykami najbardziej pożądana jest opieka medyczna. Ponad 50% pracowników w firmach najbardziej ucieszy się właśnie z tego dodatku. Na drugim miejscu znalazły się dofinansowania do szkoleń, które pozwalają na rozwijanie się i podnoszenie kompetencji. Podium zamykają natomiast dofinansowania do urlopów. Na czwartym miejscu znalazła się karta sportowa, która jest często oferowana przez pracodawców. Jak jednak widać nie jest najbardziej pożądanym benefitem w firmie. Wśród wymienionych przez pracowników benefitów pojawia się także dofinansowanie nauki języków obcych, które znalazło się na piątym miejscu.

Pracownicy cenią firmy oferujące dodatkowe benefity

Firmy, które oferują dla swoich pracowników dodatkowe benefity mają mniejszy problem z pozyskaniem nowych osób do swojego zespołu. Poza samym wynagrodzeniem benefity stanowią bardzo ważny element oferty. W celu przyciągania nowych osób do zespołu warto zainteresować się oferowaniem specjalnych dodatków.

Podsumowanie

Jak łatwo zauważyć coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na oferowanie dodatkowych benefitów dla pracowników. Przedsiębiorcy, którzy chcą zadbać o swój zespół powinni jak najbardziej zdecydować się na wprowadzenie jasnych zasad przydzielania benefitów. Warto przy tym decydować się na te dodatki, które są najbardziej pożądane przez pracowników. Dla bardzo dobrego dopasowania benefitów można nawet zdecydować się na przeprowadzenie ankiety wśród swojego zespołu w celu sprecyzowania ich potrzeb i oczekiwań.

You May Also Like…

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż jest prawdopodobnie jedną z najstarszych tradycji leczniczych. Wiele starożytnych ludów - w tym starożytni...

Masaż biurowy korzyści

Masaż biurowy korzyści

Korzyści z masażu biurowego są dalekosiężne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Jeśli myślisz o wprowadzeniu...

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Dlaczego firmy inwestują w benefity pracowniczne? | Masaż Biurowy Warszawa - Masaże dla firm w Warszawie - […] Najczęściej oferowane benefity w firmie […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *