Masaż biurowy korzyści

Written by admin

23 stycznia, 2021

Korzyści z masażu biurowego są dalekosiężne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Jeśli myślisz o wprowadzeniu masażu na fotelu do biura, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie korzyści może przynieść masaż na fotelu w Twoim biurze. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, więc zaczynajmy.

Korzyści z masażu w biurze - infografika

KORZYŚCI Z MASAŻU NA FOTELACH FIRMOWYCH DLA PRACOWNIKÓW

Wiele korzyści płynących z masażu biurowego dla pracowników jest podobnych do korzyści płynących z masażu całego ciała w spa, ale zapewnia komfort i wygodę w pracy. Masaż work site eliminuje potrzebę dojazdu do gabinetu masażu lub spa i jest ułamkiem ceny (więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule na temat kosztów masażu biurowego). Masaż biurowy dodatkowo sprawia, że terapia jest dostępna dla osób w Twojej organizacji, które nie czują się komfortowo podczas rozbierania się i bez niego nigdy nie doświadczyłyby masażu.

Zebraliśmy i przeanalizowaliśmy wyniki badań na ten temat i zebraliśmy je razem, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Wszystkie wykorzystane tu badania zostały przeprowadzone na 15-20 minutowych masażach na fotelu DOSTARCZANYCH PRZEZ PRACODAWCĘ. Oto, co znaleźliśmy.

Masaż biurowy – najważniejsze korzyści

 

1. REDUKUJE STRES

Aż 85% redukcja stresu! Poziomy stresu mierzone przed i po każdym masażu wykazały, że jedną z największych zalet masażu na siedząco jest bardzo skuteczny środek odstresowujący w gabinecie.

2. ZMNIEJSZA LĘK I DEPRESJĘ

Jedną z największych zalet masaży biurowych jest to, że masaż zmniejsza niepokój o 26%, a wyniki depresji również poprawiają się o 28% po masażu.

3. ŁAGODZI NAPIĘCIE MIĘŚNI I BÓL

Ból pleców jest dosłownie przecinany na pół dzięki regularnym masażom na krzesłach firmowych. Spadek o 48% zaobserwowano w badaniach bólu pleców i napięcia.

4. POPRAWIA JAKOŚĆ SNU

W wielu badaniach średnia poprawa jakości snu wyniosła 28%. Obejmuje to dłuższy czas trwania, a także mniej zakłóceń snu.

5. ŁAGODZI BÓL GŁOWY

Bóle głowy są zmniejszane średnio o 48% w czasie trwania i intensywności dzięki regularnym masażom na miejscu.

6. OBNIŻONE CIŚNIENIE KRWI

W wielu badaniach odnotowano średnio 6% spadek ciśnienia krwi, co może nie wydawać się dużym. Ale to dosłownie różnica między ciśnieniem krwi z nadciśnieniem a normalnym, i to bez żadnych leków! Ponadto badania te wykazały, że był trwały efekt, a korzyści wynikające z korporacyjnych programów masażu pokazały się bardzo wyraźnie, ponieważ grupa masażu nadal miała niższe ciśnienie krwi niż grupy kontrolne przez tygodnie po zaprzestaniu leczenia.

7. ZWIĘKSZA FUNKCJONOWANIE ODPORNOŚCI

W badaniach nad funkcją immunologiczną dobre komórki organizmu działają o 35% lepiej jako jedna z korzyści korporacyjnego masażu na fotelu, co jest szczególnie ważne w przypadku chorób autoimmunologicznych i zapalnych.

8. LECZENIE TUNELU NADKARZA I ZAPALENIA ŚCIĘGNA

Jedną z zalet programów masażu na fotelu jest to, że osoby z problemami z kanałem nadgarstka i zapaleniem ścięgien odczuwają zmniejszenie bólu i dyskomfortu o 14%.

9. ZWIĘKSZA OSTROŚĆ, ENERGIĘ I PRZEJRZYSTOŚĆ UMYSŁU

Po masażach w fotelu pracownicy w dwóch badaniach wykazują zwiększoną czujność, szybkość i dokładność obliczeń matematycznych po leczeniu.
Powtórzę, że te liczby pochodzą z 15-20 minutowych masaży na fotelu w pracy!

 

KORZYŚCI Z MASAŻU KRZESŁEM FIRMOWYM W MIEJSCU PRACY
Co te wszystkie korzyści dla pracowników przekładają się na Twoją firmę? Co to naprawdę wpłynie na wynik finansowy?

1. ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI PRACOWNIKÓW
Pracownicy po prostu dają więcej organizacjom, które dobrze o nich dbają. Ta dodatkowa czujność, skupienie i jasność umysłu też nie zaszkodzą. Firmowa terapia masażu przyczynia się do łagodzenia bólów głowy, pleców i niepokoju pracowników. To pozwala im skupić się na swojej pracy.

Aaron Call, wiceprezes ds. Sprzedaży i operacji w G&A Partners, uwielbia swój program tak bardzo, że co roku prawie podwajał jego rozmiar. Doświadczyli tak fenomenalnych rezultatów z własnymi korzyściami z masażu w miejscu pracy, że każdego miesiąca wykonują również masaże firmowe w biurach swoich klientów.

„Zwiększyła się produktywność i ogólne zadowolenie pracowników, poprawiły się również nasze oceny obsługi klienta. Zapewnienie masażu w miejscu pracy dla naszych pracowników było wielką inwestycją dla naszej firmy, z doskonałym zwrotem z inwestycji, którego ostatecznie doświadczają nasi klienci ”.

2. ATTRACT TOP TALENT
Na naszym konkurencyjnym rynku opłaca się mieć asa w rękawie. Istnieje wiele zabawnych i kreatywnych korzyści, które pomogą przyciągnąć do organizacji największe talenty, a masaż jest na szczycie listy.

Brandon Fish, wiceprezes ds. Zasobów ludzkich w Property Solutions, odkrył, że rekrutacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek od czasu wdrożenia programu masażu biurowego.

„Ponieważ rekrutujemy nowe talenty, masaż jest atrakcyjną korzyścią dla naszych potencjalnych nowych pracowników. Cieszymy się, że podjęliśmy decyzję o dodaniu usług masażu jako jednej z naszych korzyści ”.

3. ZWIĘKSZENIE RETENCJI PRACOWNIKÓW
Oprócz przyciągania największych talentów, ten talent pozostanie, gdy poczują się docenieni. Po ciężkiej pracy nad zatrudnieniem i wyszkoleniem nowych talentów w organizacji zatrzymaj ich. Jedną z zalet programów masażu na siedząco jest to, że nie zobaczysz tej inwestycji idącej do biura konkurencji.

4. ZMNIEJSZENIE ROSZCZEŃ O ODSZKODOWANIE PRACOWNIKÓW
Wraca to do korzyści dla pracowników wynikających z leczenia cieśni nadgarstka i zapalenia ścięgien oraz zapobiegania urazom spowodowanym powtarzającym się stresem. Ponieważ te problemy są skutecznie rozwiązywane, liczba roszczeń o odszkodowanie dla pracowników spada.

5. ZMNIEJSZ KOSZTY OPIEKI ZDROWOTNEJ
W niedawnym badaniu dotyczącym wpływu masażu firmowego na koszty opieki zdrowotnej pracownicy doświadczający bólu krzyża, którzy otrzymali masaż na fotelu, wydawali o 31% mniej na wizyty lekarskie i leki na receptę.

Ponadto, jak pokazano w sekcji dotyczącej świadczeń pracowniczych, niektóre z najdroższych warunków zdrowotnych radykalnie poprawiają się dzięki regularnemu masażowi na fotelu na miejscu, zmniejszając w ten sposób koszty również jako pracodawcy.

6. POPRAWA MORALE W BIURZE
Noelle Bates, wiceprezes ds. Marketingu w Needle, dostrzega korzyści płynące z ich programu masażu w miejscu pracy dla morale firmy każdego tygodnia.

„Nasi pracownicy zakreślają dzień masażu w swoich kalendarzach i często wspominają, jak bardzo doceniają program i nie mogą się doczekać, aby przyjść do pracy szczególnie tego dnia”.

Słyszymy to samo doświadczenie od prawie każdego naszego klienta.

You May Also Like…

Masaż Biurowy w praktyce

Zapraszamy na relacje z naszych ostatnich masaży biurowych w warszawskich firmach. 

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż – korzyści zdrowotne

Masaż jest prawdopodobnie jedną z najstarszych tradycji leczniczych. Wiele starożytnych ludów - w tym starożytni...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *