Dlaczego firmy inwestują w benefity pracowniczne?

Dlaczego firmy inwestują w benefity pracownicze? - cover

Written by admin

10 marca, 2021

Coraz więcej firm stawia obecnie na wręczanie dla swoich pracowników zróżnicowanych benefitów. Dodatki pozapłacowe jak opieka medyczna, masaż w biurze czy karta sportowa pojawiają się już nie tylko w korporacjach, ale także w mniejszych przedsiębiorstwach. Rynek wymaga bowiem od pracodawców szukania stale nowych sposobów na pozyskiwanie pracowników i zachęcanie ich do rozpoczęcia pracy w konkretnej firmie. Jednym ze sposobów może być wprowadzenie programów benefitowych dla zatrudnionych osób. Przedstawiamy najważniejsze czynniki, które sprawiają, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzanie takich programów.

Dbanie o zadowolenie pracowników

Benefity pracownicze zwiększają zadowolenie pracownika z pracy w danym przedsiębiorstwie. To z kolei przekłada się na większą lojalność, która w wielu branżach ma kluczowe znaczenie. Lojalny pracownik jest bowiem w stanie bardzo efektywnie wykonywać wszystkie swoje prace i stanowi dużą wartość dla firmy. Warto zatem wdrożyć benefity, które pozwalają na zmniejszenie rotacji zatrudnienia. Karta zdrowotna, dofinansowanie obiadów czy inne benefity stanowią bowiem realne oszczędności, które pozwalają na utrzymanie pracownika w firmie przez długi czas. Ostatnio pisaliśmy o najczęściej oferowanych benefitach pracowniczych

Dbanie o wizerunek przedsiębiorstwa

Kolejna kwestia, która przemawia za wprowadzaniem do firmy różnorodnych benefitów to możliwość budowania bardzo dobrego wizerunku przedsiębiorstwa. Firmy posiadające wiele programów benefitowych mogą się tym chwalić w ogłoszeniach o pracę i budować wizerunek pracodawcy, który dba o swoich pracowników. Skuteczne zbudowanie dobrego wizerunku może nawet wpływać na to, że potencjalni kandydaci na pracowników sami będą zgłaszać się do firmy. Tym samym benefity przekładają się na możliwość łatwiejszego pozyskiwania nowych osób. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w tych branżach, gdzie brakuje specjalistów i firmy muszą mocno starać się o pracowników. Oprócz wysokiego wynagrodzenia warto tutaj zaproponować również zróżnicowane benefity pracownicze.

Możliwość dbania o zdrowie pracowników

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najbardziej pożądanych benefitów jest prywatna opieka zdrowotna. Takie rozwiązania pozwala na zadbanie o zdrowie swoich pracowników i można wiele zyskiwać na wprowadzeniu takiego benefitu. Zatrudnione osoby będą mogły dzięki temu w każdej sytuacji skorzystać z pomocy lekarza specjalisty. Dzięki temu łatwiej będzie im o zachowanie świetnego zdrowia i samopoczucia. To z kolei przekłada się na rzadsze pobyty na zwolnieniu lekarskim i efektywniejszą pracę. Dla firmy jest to zatem bardzo duża korzyść, która ma jak najbardziej podłoże finansowe. Zdecydowanie się na taki benefit dla pracownika ma zatem jak najbardziej sens.

Oszczędność dla przedsiębiorstwa

Benefity można także wybierać jako sposób na pozyskanie oszczędności w przedsiębiorstwie. Niektóre z dodatków nie generują bowiem dodatkowych kosztów podatkowych i wprowadzenie ich jest tańsze niż podwyżka wynagrodzeń. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w dofinansowaniach do posiłków do 190 zł. Kwota ta bowiem w takiej sytuacji jest zwolniona ze składki ZUS. Wprowadzenie takiego benefitu wpływa zatem na motywację pracowników, ale pozwala również firmie na pozyskanie oszczędności. Jak najbardziej warto zatem poważnie rozważyć postawienie na takie oferty i rozwiązania, które sprawdzą się bardzo dobrze. Korzyści z wprowadzenia benefitów są bardzo duże i dotyczą zarówno pracowników, jak i pracodawców. Warto się tym samym takimi możliwościami i rozwiązaniami zainteresować. Jedno z badań wskazuje, że firmy, które posiadają rozbudowane świadczenia pracownicze radzą sobie lepiej na giełdzie (źródło)

Podsumowanie

Korzyści z inwestowania w benefity pracownicze jest jak widać bardzo dużo. Każde przedsiębiorstwo powinno zatem zastanowić się poważnie nad wprowadzeniem takich rozwiązań dla swoich pracowników. Udzielenie benefitów będzie bowiem bardzo korzystne i będzie przynosiło mnóstwo znakomitych efektów z takiego właśnie działania, które sprawdzi się bardzo dobrze. Radość z postawienia na najlepsze benefity będzie bardzo wysoka i można będzie wiele na nich zyskiwać.

You May Also Like…

Masaż Biurowy w praktyce

Masaż Biurowy w praktyce

Zapraszamy na relacje z naszych ostatnich masaży biurowych w warszawskich firmach. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *